Dzień miłośników sera

Dzień miłośników sera

Tylko 3 dni dzielą nas od Dnia Miłośników Sera, a więc dnia w którym świat będzie zachwycać się bogactwem aromatów i smaków sera a my – jak to my – po raz kolejny zapytamy: a w co to wszystko zapakujecie klientom? Na czym to podacie?

Zastanawialiście się kiedyś, w jakich okolicznościach goście różnego typu punktów gastronomicznych jedzą ser? My tak, bo jako specjaliści od szeroko pojętego zaopatrzenia profesjonalnej gastronomi dopatrzyliśmy się dwóch głównych konwencji. To własnie one – w dużym uproszczeniu – uzasadniają pewną stylistykę przy serwowaniu czegokolwiek, w tym także sera.

Zauważyliście, że jeden ser je się bez pośpiechu, z namysłem, siedząc przy stole, nad pięknie udekorowanym ziołami talerzem? Są oliwki, rozmaryn, są winogrona, suszone pomidory i wino. To sztućcami (wielokrotnego użytku) sięga się do wymyślnych talerzy czy kamionkowych tac i pater, które eksponują kolory sera. Jest tu też miejsce na wypolerowane kieliszki do wina czy szklane kufle.

Druga konwencja to ta kiermaszowa, gdzie ser jedzony jest trochę w biegu, trochę na szybko, trochę w drodze od kramiku do kramiku. Zwykle z papierową serwetką w dłoni, na papierowej tacce, którą trzeba ostrożnie trzymać, bo nadal gorący ser – tyle co zdjęty z grilla – parzy jeszcze palce.

Co różni te sery? To co zazwyczaj – sztućce, pojemniki oprawa…

Elegancko

Bardzo uprościliśmy nasz dzisiejszy podział serów, skupiając się nie na ich gatunkach, odmianach, historii, czasie dojrzewania czy cenach, ale na tym co istotne przy serwowaniu sera klientom. W restauracji czy pubie rządzi talerz, drewniana czy kamionkowa deska. Tu także jest miejsce i czas na founde czy cały arsenał noży i sztućców, bez których twarde i miękkie sery sie nie obejdą.

Hendi: oferta dla gastronomii:

Nóż do miękkich serów, HENDI, czarny, (L)270mm

Łopatka do sera, HENDI, czarny, (L)200mm

Tarka do sera, HENDI, czarny, (L)170mm

Nóż do twardych serów, HENDI, czarny, (L)250mm

Łopatka do miękkich serów, HENDI, czarny, (L)160mm

Nóż do sera, Victorinox, czerwony, (L)219mm

Deska do krojenia Landhaus z drewna tekowego, Tramontina, jasne drewno, 400x300x(H)18mm

Talerz płytki, HENDI, biały, 12 szt

Talerz płaski, HENDI, szary, 6 szt

Koszyk na sztućce, HENDI, czarny, ø100x(H)120mm

Nóż stołowy – 6 szt., HENDI, Profi Line, 6 szt., (L)225mm

Widelec stołowy – 6 szt., HENDI, Kitchen Line, 6 szt., (L)197mm

Kiermaszowo

Inną oprawę mają sery jedzone na zasypanych śniegiem Krupówkach czy na katowickim rynku, gdzie karnawałowy kiermasz wciąż trwa. Tu dla sprzedawców regionalnych liczy się konwencja, estetyka i sposobność zapakowania na wynos dość trudnego produktu, jakim jest ser. Dla klientów natomiast istotna jest wygoda jedzenia i to coś, co w skrócie nazwalibyśmy niebrudzącą palców przekąskowością (zobacz także: fingerfoods), kiedy odwiedzający stragany goście w jednej dłoni dzierżą papierowy kubek (zobacz: kubki) z gorącym grzańcem a w drugiej regionalne oscypki z żurawiną. Tu jest miejsce na wykałaczki w roli sztućców, bo to na nie – w roli widelców – ponabijane są degustacyjne kąski. Tu także gorące wino można śmiało podać w papierowym kubku. Nie tylko nie razi, ale jeszcze grzeje w zmarznięte dłonie. Także ty papierowe tacki czy zamykane pudełka pokazują swoją inną twarz i stają się opakowaniami na… sery.

Kubek bambusowy 300ml 80mm vending 50szt.

Kubek papierowy 200ml 80mm biały Compostable 50szt.

Kubek papierowy 300ml 90mm kraft/biały SUP Multi z podwójną ścianką 25szt.

Patyczek bambusowy 10cm Knot 250szt.

Patyczki bambusowe 8,5cm Pick Up (FF) 500szt.

Patyczek bambusowy 7cm RED PEARL (FF) 250szt.

Wykałaczki w pudełku 1000szt.

Tacka papierowa brązowa 20,7x12x5cm 100szt.

Tacka ecokraft brąz 170x125x25mm 400ml 250szt.

Tacka tekturowa "EUROPEJKA" 11/17cm biała 250szt.

Tacka XPS 3S00 biała styropianowa 225x175x16mm 600szt.

Pudełko hamburger z talerzem 132/132/101 100szt.

Serwetka gastronomiczna 15x15cm 1-warstw. biała 500szt.

Serwetka składana 33x33cm 3-warstw. łososiowa (pastelowy) 1/4 20szt.

Serwetka składana 33x33cm 2-warstw. biała TISSIE 1/4 250szt.

W razie wszelkich pytań jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zajrzyj na b2b.intermal.pl


Zespół Intermal.pl

Zobacz także

Fingerfoods czyli przekąskowe must have

Fingerfoods czyli przekąskowe must have

Jak byśmy ich nie nazwali – one bite appetizers, fingerfoods czy po prostu przekąski, to potrzebują specjalnej oprawy, która nie tylko…

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem Hendi!

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem Hendi!

Od kilku dni jesteśmy oficjalnym dystrybutorem produktów marki Hendi, oferującej szeroki wybór profesjonalnych sprzętów i akcesoriów dla branży HoReCa.

Sztućce jednorazowe – ekologiczne i ekonomiczne

Sztućce jednorazowe – ekologiczne i ekonomiczne

Rynek gastronomicznych akcesoriów jednorazowych oferuje restauratorom i klientom ogrom możliwości. Doskonale widać to na przykładzie sztućców jednorazowych, które zaskakują wielością modeli,…