Chemia gospodarcza czy profesjonalna?

Chemia gospodarcza czy profesjonalna?

Mimo, że na pierwszy rzut oka chemia gospodarcza wydaje się wiele nie różnić od chemii profesjonalnej, to mają różne zastosowania, różnie są certyfikowane. Mają też inne grupy odbiorców. Którą więc wybrać dla swojego biznesu?

Chemia gospodarcza

Chemia gospodarcza to ogólnodostępna na rynku oferta firm, które produkują środki czystości do użytku codziennego, domowego, niespecjalistycznego. Ze względu na mniejsze opakowania chemia gospodarcza wydaje się bardziej dostępna cenowo i łatwa w użyciu dla wszystkich użytkowników, co sprawia, że znajduje zastosowanie także w użyciu firm zajmujących się profesjonalnym sprzątaniem.

polecane produkty chemii gospodarczej

BRILLANT Płyn do ręcznego mycia naczyń 1L

Domestos 1l

Ajax 5L płyn do podłóg KONWALIE Floral Fiesta

Płyn do mycia szyb Window Plus amoniak 5L

Płyn do zmywania podłóg 5L FLOOR

Płyn uniwersalny do mycia powierzchni zmywalnych Cluo CYTRYNA 5L

Chemia profesjonalna

Chemia profesjonalna –jak sama nazwa wskazuje – to rodzaj środków czyszczących czy sanitarnych opracowanych i przeznaczonych dla profesjonalistów z różnych branż. Korzysta z niej: gastronomia, przemysł spożywczy, ochrona środowiska, służba zdrowia czy chociażby przemysł motoryzacyjny. Produkty chemii profesjonalnej są bardziej zaawansowane technologicznie, mają specjalistyczne zastosowania i spełniają określone standardy jakościowe, bez których nie miałyby dopuszczenia do użytku właśnie profesjonalnego.

polecane produkty chemii profesjonalnej

Antybakteryjny żel do mycia i odkamieniania sanitariatów 5L

Mediclean Indust preparat do czyszczenia powierzchni z zabrudzeń przemysłowych 1000ml

Pianka do czyszczenia i odtłuszczania przypalonych pow. GRILL FOAM 5L

Pianka do mycia łazienek 500ml

PROFIBASIC F510 Preparat do mycia i pielęgnacji podłóg 5l

PROFIMAX SP 130 Środek do czyszczenia urządzeń chłodniczych 1L

Decydując się na wybór środków czyszczących warto mieć na uwadze kilka istotnych aspektów.

Skuteczność

Profesjonalna chemia gospodarcza została tak opracowana, by zapewnić maksymalną skuteczność w czyszczeniu różnych powierzchni i usuwaniu uporczywych plam. Produkty te są starannie zbalansowane pod względem składników, co pozwala na szybkie i efektywne usuwanie brudu, tłuszczu, kamienia, a także dezynfekcję i dezodorowanie powierzchni. Jest to szczególnie istotne w przypadku takich branż jak: gastronomia, hotelarstwo, opieka zdrowotna czy przemysł spożywczy.

Ochrona powierzchni

Profesjonalne produkty chemiczne są opracowane także pod kątem ochrony powierzchni, którą mają oczyszczać. Zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia lub przedwczesnego zużycia sprzętu, mebli czy powierzchni wykończeniowych to istotny aspekt, bo pozwala uniknąć konieczności częstszej wymiany chociażby armatury, która stała się nieestetyczna pod na skutek niewłaściwej pielęgnacji i czyszczenia.

Zgodność z przepisami

Certyfikacja i zgodność z przepisami to podstawa dla wielu branż, m.in.: przemysłu spożywczego, opieki zdrowotnej czy hotelarstwa, gdzie przestrzega się surowych norm i standardów sanitarnych. Profesjonalna chemia gospodarcza daje pewność, że spełniamy wymagania stawiane przez organy regulacyjne, a to przekłada się na zaufanie klientów oraz uniknięcie potencjalnych kar lub sankcji.

Efektywność czasowa i kosztowa

Profesjonalne produkty chemiczne często oferują wydajniejsze rozwiązania w porównaniu do zwykłych środków czystości. Dzięki lepszym właściwościom usuwania brudu i większej skuteczności, można zaoszczędzić czas i nakład pracy potrzebny do wykonania prac porządkowych. Ponadto potrzeba mniej produktu do wykonania tych samych zadań, a to przekłada się na zmniejszenia kosztów związanych z zakupem i użyciem środków czystości.

Jeśli macie więcej pytań, zapraszamy na szkolenia z użycia chemii profesjonalnej.

W razie wszelkich pytań jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zajrzyj na b2b.intermal.pl


Zespół Intermal.pl

Tagi :

chemia gospodarcza, chemia profesjonalna

Zobacz także

GBOX z odrywaną komorą. Wyższy poziom pakowania!

GBOX z odrywaną komorą. Wyższy poziom pakowania!

Pakowanie dań na wynos weszło na…

Daj się rozpoznać! Opakowania jednorazowe z Twoim logo

Daj się rozpoznać! Opakowania jednorazowe z Twoim logo

Myśląc o opakowaniach jednorazowych dedykowanych posiłkom…