Opakowania cukiernicze,
czyli sztuka pakowania

Opakowania cukiernicze, czyli sztuka pakowania

Zastanawialiście się kiedyś, które cukiernie najchętniej wybierają klienci? My tak. Okazuje się, że te, gdzie oprócz wyśmienitego smaku produktów i wysokich standardów jakości, z pakowania produktów na wynos zrobiono sztuką.

Rynek opakowań jednorazowych oferuje szereg wygodnych i ekonomicznych rozwiązań dla branży cukierniczej. Można wybierać i przebierać między rozmaitymi fasonami torebek i pudełek dostępnych w różnych wzorach, kolorach czy fakturach. Kiedy dodać do tego kreatywny marketing w postaci trafionego design, można wyjść poza rynkowy schemat i z gotowych opakowań zrobić coś indywidualnego, co odróżnia cukiernię na tle konkurencji.

Zobacz wpis: Opakowania z Twoim logo!

Czego cukiernia oczekuje od opakowań?

Lata pracy z przedstawicielami branży cukierniczej, pozwalają nam na pewne obserwacje, z których jasno wynika, że idealne opakowania cukiernicze są wytrzymałe, starannie wykonane i przede wszystkim współgrają z produktami, które będą do nich pakowane. Wybór opakowań cukierniczych każdorazowo uzależniony jest od specyfiki produktów i tego, jaką to opakowanie ma przede wszystkim pełnić funkcję – dekoracyjną czy transportową.

Transport

Pierwszy etap drogi cukiernianych pyszności to właśnie transport z piekarni do punktów sprzedaży. Wiele produktów takich jak drobne ciastka sprzedawane na wagę, pączki czy tzw. drożdżówki pakowane są w kartonowe opakowana zbiorcze. Ich zaletą jest możliwość układania w stosach bez uszczerbku dla znajdującego się wewnątrz produktu. Co więcej, kiedy trafiają też do sprzedaży sieciowej, nie wymagają przekładania, bo opakowanie jest estetyczne i gotowe do wystawienia na sklepową półkę.

WYBRANE OPAKOWANIA CUKIERNICZE Z NASZEJ OFERTY

Pojemnik cukierniczy
240x170x33 (50szt)

Karton tortowy lity
21/21/12 (25szt)

Pojemnik na tort (czapa) 297x297x113 (25szt)

Szufelka
13/18/6 (100szt)

Czego oczekuje klient cukierni?

Cukiernie – te najpopularniejsze i zawsze modne przyciągnęły klientów nie tylko smakiem oferowanych wypieków, ale także estetyką miejsca i niepowtarzalną atmosferą, w której nie je się a celebruje cukierniczych pyszności. Dzieje się tak, bo na odbiór miejsca wpływa piękny wystrój, zapachy, najważniejsze jest jednak to, co klient zabierze ze sobą i co sprawia, że wróci. Tym czymś bywa opakowanie.

Polem do kreatywnego popisu są kruche ciasteczka, makaroniki czy desery. Niby zapakowane w zwykłe torebki papierowe czy tekturowe pudełka potrafią być małymi dziełami sztuki. Ciekawie przewiązanie, finezyjnie poskładany papier, naklejka z logiem lub zapraszająca do ponownych zakupów sprawia, że wygodne w transporcie opakowanie jest też promocją marki i działaniem wizerunkowym.

Jeśli macie chęć, podzielcie się z nami swoimi pomysłami na kreatywne pakowanie swoich wypieków w nasze pudełka.

Zobacz także: Hendi, sitodruk, torby na wynos

W razie wszelkich pytań jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zajrzyj na b2b.intermal.pl


Zespół Intermal.pl

Tagi :

Opakowania cukiernicze, torby papierowe