Czyszczenie grilla
– z czego warto skorzystać

Czyszczenie grilla – z czego warto skorzystać

Raczej nie jesteśmy specami od grillowanych potraw i nie zaskoczymy Was wymyślnymi przepisami, chętnie natomiast podpowiemy, co sprawdza się przy czyszczeniu grilla, by ten służył długie lata.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że regularne czyszczenie grilla to konieczność podyktowana nie tylko troską o sprzęt czy walory smakowe przyrządzanych na grillu potraw, ale przede wszystkim aspekt zdrowotny. Mimo, że oczywisty dla wszystkich to często pomijany.

Pozostawienie na ruszcie spalonego tłuszczu i grillowanie na nim kolejnych potraw jest szkodliwe i niezdrowe, bo w starym palącym się tłuszczu powstają związki toksyczne, które mogą przenikać do świeżych grillowanych potraw. Stąd prosta droga do sensacji żołądkowych i poważnych zatruć, które odstraszą klientów i w najgorszym wypadku mogą skończyć się negatywną opinią o lokalu.

Czyszczenie grilla

Jest kilka szkół czyszczenia grilla. Jedna rekomenduje wypalanie resztek, które zostały na ruszcie, druga zaleca, aby czyszczenie rozpocząć w chwili, kiedy ruszt jest jeszcze lekko ciepły, a resztki jedzenia są na tyle świeże i miękkie, że bez problemu dają się usunąć. Jedno, czego się nie zaleca, to studzenia grilla wodą, bo często zalewany szybciej ulegnie korozji i szybciej będzie wymagał wymiany na nowy.

Jak ułatwić sobie pracę? Warto skorzystać z dostępnych środków przeznaczonych do czyszczenia rusztów grillowych. Te, które my polecamy są atestowane i bezpiecznie dla zdrowia. Co ważne – mimo silnego działania, nie niszczą czyszczonego sprzętu. Rekomendowaną przez nas marką, oferującą profesjonalną chemię jest Medisept, który w swojej ofercie posiada gotową do użycia, silnie działającą piankę do usuwania tłustych i zapieczonych zabrudzeń. Sprawdza się nie tylko do czyszczenia grilli, ale także piekarników, rożnów oraz różnego typu kuchni. (link do zakładki produktu)

Pianka do czyszczenia i odtłuszczania przypalonych pow. GRILL FOAM 500ml

Pianka do czyszczenia i odtłuszczania przypalonych pow. GRILL FOAM 5L

Mleczko do czyszczenia powierzchni kuchennych i sanitarnych 650g

Co jeszcze do czyszczenia grilla?

Oprócz samych środków czystości, niezbędne są odpowiednie szczotki i czyściki, które ułatwiają pracę, nie rysują powierzchni i przede wszystkim nie kaleczą dłoni podczas czyszczenia. Niezastąpione w tej materii są szczotki od Hendi.

Extreme Booster profesjonalny preparat do mycia grilli i pieców, HENDI, kanister

Extreme Booster profesjonalny preparat do mycia grilli i pieców, HENDI, butelka

Skrobak do płyt grillowych, HENDI, 100x315mm

Polecamy także

Folia aluminiowa 29cm cateringowa (12,5µm / 0,9kg brutto / 66,4mb)

Folia aluminiowa 44cm cateringowa (12,5µm / 1,38kg brutto / 74,8mb)

HI* Szczotka do grilla wąska – zestaw 3szt. 230mm

HI* Szczotka stalowa do grilla krótka 150x55mm

HI* Szczotka do grilla – zestaw 2szt. 290mm

HI* Szczotka do grilla 70x130x85mm ze skrobakiem

Zobacz także: Hendi, sitodruk, torby na wynos

W razie wszelkich pytań jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zajrzyj na b2b.intermal.pl


Zespół Intermal.pl

Tagi :

artykuły do czyszczenia grilla