Menadżer porządkowania, czyli o koszach na śmieci

Menadżer porządkowania, czyli o koszach na śmieci

Trudno sobie to wyobrazić, ale pod koniec XIX wieku pojemnik na śmieci nie tylko nie był czymś powszechnym, ale po prostu w ogóle go nie było.

Śmieci składowano w różnych miejscach rządzących się dużą przypadkowością. Zmieniło się to, gdy Eugene Poubelle, francuski prawnik i dyplomata, wprowadził w Paryżu prawo nakazujące umieszczać śmieci w specjalnych pojemnikach znajdujących się na zewnątrz budynków przemysłowych. Było to na tyle nowatorskie i przełomowe, że nazwisko Poubelle stało się synonimem kosza na śmieci (la poubelle) i do dziś pozostaje najczęstszym francuskim słowem oznaczającym kosz.

A jak to wygląda dziś?

Przeglądając nasza ofertę koszy na śmieci, widać, że producenci projektując kosze, kierowali się tym, aby jak najlepiej odpowiadały faktycznych potrzebom i ich funkcjom. Może mało kto się nad tym pewnie zastanawia, ale przyjrzyjmy się, jak bardzo zróżnicowane wzornictwo podporządkowane jest funkcjonalności podczas codziennego użytkowania. Ruchome i odpinane klapki, które można zdjąć i umyć, pedał podnoszący pokrywę umożliwiający bezdotykowe otwieranie, zróżnicowana kolorystyka, którą można dopasować do psuje designu wnętrza. Ponadto pełen przekrój rozmiarów, od najmniejszych po największe wyposażone w wygodne kółka ułatwiające wystawianie ciężkich pojemników do odbioru śmieci. A wszystko to, aby idealnie wpasować się w model prowadzonego biznesu.

KOSZE NA ŚMIECI

Kosz 12L z przyciskiem pedałowym stal błyszcząca

Kosz metalowy 12L z przyciskiem pedałowym
biały

Kosz plastikowy grafitowo-czarny 25L z pedałem
KP25K

Niedokończone posiłki

Specyficznym typem odpadów gastronomicznych są tzw. niedokończone posiłki, które wcale nie muszą się marnować. Coraz częściej na życzenie klienta restauracje pakują niedokończone danie na wynos. Dla wszystkich jest to ekonomiczny i wygodne. Restauracje uwalniają się od sterty zmarnowanego jedzenia, a klienci mogą zaoszczędzić pieniądze.

Zobacz: opakowania na wynos

Zajrzyj na b2b.intermal.pl
Znajdziesz tam szeroki asortyment pojemników oraz worków na śmieci.
Potrzebujesz wsparcia? Napisz do nas.


Zespół Intermal.pl

Tagi :

kosze na śmieci