Gąbki do mycia naczyń
– kolor, który ma znaczenie

Gąbki do mycia naczyń – kolor, który ma znaczenie

Jak się okazuje kolory gąbek do mycia naczyń to nie tylko kwestia estetyki. To przede wszystkim istotna informacja pozwalająca rozróżnić gradację ścieralności, a tym samym uchronić wyjątkowo delikatne powierzchnie przed przypadkowym zarysowaniem.

Uniwersalne i praktyczne

Gąbki kuchenne to jedne z popularniejszych akcesoriów zarówno w domowym, jak i profesjonalnym użytku. Uniwersalność gąbek sprawia, że znajdują wiele zastosowań – od zmywania naczyń, czyszczenia sanitariatów i glazury, po usuwanie zabrudzeń z mebli czy sprzętu AGD. O wyborze gąbczastych zmywaków zwykle decydują walory estetyczne, nawyki zakupowe, zaufanie do marki, korzystne cenowo promocje na opakowania zbiorcze bądź po prostu fakt, że dobrze leżą w dłoni. Tymczasem okazuje się, że tym, co powinno przede wszystkim decydować o wyborze jest kolor.

Kod kolorystyczny

Kolor gąbek do mycia naczyń nie jest pozbawionym znaczenia dekorem. Ich kolorystyka przekłada się na gradację twardości oraz to, jak intensywnie oddziałują na czyszczoną powierzchnię, Najtwardsze myjki są w kolorze zielonym i czerwonym. Nie zaleca się stosowania ich do mycia powierzchni wyjątkowo delikatnych, podatnych na mikrozarysowania, które przy niewłaściwej konserwacji będą coraz bardziej widoczne. Między innymi dlatego do mycia kruchej porcelany, kieliszków czy chromowanych powierzchni warto użyć znacznie miększego, żółtego lub niebieskiego zmywaka.

W lokalach gastronomicznych etapem wieńczącym mycie delikatnych naczyń jest polerowanie, do którego używa się jeszcze miększych struktur niż wspomniane zmywaki. Są to zwykle ścierki zrobione z wysokiej jakości bawełny, mikrofibra oraz ircha. Wszystko to znajdziecie na naszej platformie sprzedażowej – b2b.intermal.pl.

MYCIE DELIKATNYCH NACZYŃ

Ściereczki jak bawełna 5szt.

Ściereczka z mikrofazy 30x30cm

Ściereczka do naczyń z mikrofibry

Ukryte moce

Korzystając z gąbek i zmywaków, warto pamiętać, że są to jedne z najbardziej „zapracowanych” przedmiotów. Stale w użyciu, narażone na wilgoć, stanowią idealne podłoże do rozwoju bakterii. Ich specyfika oraz szczególne zastosowania sprawiły, że wielu producentów decyduje się nieco zmodyfikować zwykłe gąbki, wzbogacając ich strukturę.

Przykładem są tu gąbki wzbogacone miedzią. Oprócz tego, że są niezastąpione do zmywania zastawy stołowej, garnków czy patelni, to szorstka część z fibry poliestrowej CuBright® zawiera cząsteczki miedzi, która dzięki naturalnym antybakteryjnym właściwościom jest skuteczną barierę przeciw rozprzestrzenianiu się bakterii. Wydłuża to także czas użytkowania gąbek i zmywaków, zmniejszając koszty.

ZOBACZ:
https://b2b.intermal.pl/higiena-i-czystosc/zmywaki-profilowane-z-miedzia-2szt-1szt-gratis-stella


Więcej ciekawych i ułatwiających życie produktów znajdziecie na b2b.intermal.pl.

W razie wszelkich pytań jesteśmy zawsze do dyspozycji.
Zajrzyj na b2b.intermal.pl


Zespół Intermal.pl

Tagi :

Gąbki do mycia naczyń, ściereczki